To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Potrójny sukces Kamili Włostowskiej

Reprezentanci 36 klubów startowali we Wrocławiu w otwartych letnich mistrzostwach Dolnego Śląska w pływaniu. Finalistka niedawnego krajowego czempionatu Kamila Włostowska (MKS „Jedenastka”) po raz kolejny potwierdziła prymat w regionalnej rywalizacji. Na „złotym” podium jeleniogórzanka stanęła trzy razy.

Kamila zwyciężyła na dystansie 50 metrów stylem dowolnym (czas 26,22 sek.), w wyścigu na 100 m st. dow. (58,61 sek.) i na 50 m stylem klasycznym. Mistrzyni DŚ z „Jedenastki” potwierdziła I klasę sportową, do zdobycia klasy mistrzowskiej zabrakło jedynie 0,24 sekundy. W klasyfikacji generalnej dolnośląskich mistrzostw Kamila Włostowska zajęła drugie miejsce za mistrzynią stylów: grzbietowego i motylkowego Klaudią Naziębło (Juvenia Wrocław).

Na dystansie 50 m stylem klasycznym brązowy medal zdobyła 16-letnia zawodniczka z druga klasą sportową Dominika Jarkowiec (37,14 sek.). W wyścigu na 50 m st. dow. była czwarta. Pozostali pływacy z MKS „Jedenastki” rekordami życiowymi potwierdzili rocznikowe klasy sportowe.