Naša članska ekipa je odigrala prvo ligaško tekmo v letu 2018 in takoj zabeležila prvo zmago. Na gostovanju pri Črnomlju so, sicer brez kapetana Simona Stoparja, zmagali z rezultatom 23:29.

Pričetek tekme se ni odvijal po naših notah, saj so domačini povedli in nato vodili vse do 11. minute (4:3). To je bilo sicer tudi zadnje vodstvo domačinov, ki so v tekmo stopili z novim trenerjem. Nato so naši fantje počasi in zanesljivo tehtnico prevesili v našo korist. V 24. minuti so prvič na tekmi vodili s tremi zadetki prednosti (6:9). Domačini se niso predali in do sodnikovega žvižga, za odmor med obema polčasoma, rezultat znižali na zadetek zaostanka (12:13).

Domačini so nalet iz konca prvega polčasa prenesli tudi v začetek drugega in nas ujeli na 14:14. A to je bilo tudi vse, kar so naši fantje v drugem polčasu dopustili domačinom. Naši SVIŠevci so ponovno stopili na plin in takoj povedli z večjo razliko (19:15 v 40. minuti). Prednost so preostale minute do konca srečanja varno povečali, tako da je po 60. minutah semafor v črnomaljski dvorani kazal 23:29 v našo korist. Fantje so tako zadržali dobro formo iz prvega dela in si priigrali prvo zmago v letu 2018.

Že naslednji vikend bodo naši fantje imeli novo priložnost za osvojitev dveh točk. Čaka jih (v soboto 10.02.2018, ob 19.00) sicer težko (že drugo zaporedno) gostovanje v Krškem.

Prvi strelec naše ekipe (in tudi tekme) je bil Jaka Ferkulj, ki je dosegel šest zadetkov, le zadetek manj (5) pa je dosegel Luka Zafran). Pri domačinih je pet zadetkov dosegel Rudi Slobodnik.

Trener Aleksander Polak se zaveda da je zmaga oziroma uspešen štart zelo pomemben za nadaljevanje tekmovanja, o samem poteku srečanja pa je povedal: “Žal smo v tekmo stopili v rahlem krču, v obrambi sicer ne toliko kakor v napadu. Bili smo prepočasni in predvidljivi. Nismo igrali svoje igre, kakor smo trenirali, zato smo imeli probleme z doseganjem zadetkov. V drugem polčasu so se fantje sprostili, naše delo v obrambi se je obrestovalo in domačine smo nadigrali s protinapadi. Zmaga oziroma dve točki sta zelo pomembni, predvsem v psihološkem vidiku. Konec koncev smo igrali brez kapetana (Simona Stoparja op.p), ki je staknil lažjo poškodbo. Sedaj nas čaka gostovanje v Krškem, kjer dve točki štejeta dvojne, saj gre za derbi in neugodno gostovanje.”

1. B slovenska liga, 14. krog
RK Črnomelj – RK SVIŠ Ivančna Gorica 23:29 (12:13)
Črnomelj, Športna dvorana Srednje šole Črnomelj, sodnika Jožef Jeraj in Vladica Kostič
Črnomelj: Aupič, Bagarič, Peteh; Kostelec, Pezdirc 2, Schweiger, M. Štrucelj 4, Medic, D. Štrucelj 2, Plut, Horvat 2, Slobodnik 5, Weiss 3, Stariha 2, Mihelič, Slemenšek 3,