V devetem krogu 1.B slovenske rokometne lige je naša članska ekipa odigrala derbi tega kroga, in sicer proti vodilni ekipi ŠD Škofljica Pekarna Pečjak.

Pred dvobojem je bila razlika na lestvici eno mesto in ena točka. Naši fantje so na Škofljico pripotovali oslabljeni, zato so bili domačini rahli favoriti. Prvi zadetek na tekmi je pripadel naši ekipi oziroma kapetanu Simonu Stoparju, nato pa so prevlado prevzeli domačini. Ponovno je bil v naših vratih odličen Domen Škorc, ki je v prvem polčasu zbral 9 obramb (in prejel 10 zadetkov). Prav on je bil zaslužen, da se domačini niso odlepili in so jim naši fantje dihali za ovratnik. Po 16. minuti pa so sledile naše minute, domačinom smo pustili samo dva zadetka in rezultat 7:3 spremenili v vodstvo z 9:10. Domačini so sicer izenačili na 10:10, nato pa je 54 sekund pred koncem sledil hud šok v dvorani. Naš igralec Matevž Corel si je ob doskoku težje poškodoval gleženj in potrebna je bila nujna zdravniška pomoč (Matevž je bil odpeljan v Klinični center v Ljubljano). Po 30 minutah čakanja so domačini, v znak podpore poškodbe Corela, odigrali brez napada na naš gol in polčas se je zaključil z rezultatom 10:10.

Začetek drugega dela tekme pa je prinesel izjemen nalet naših. Poškodba Corela je fante dvignila in najprej so povedli z 10:13 ter nato še z 12:17. Fantje so v teh minutah igrali odlično in domače povsem dominirali, a je nato sledil rahel padec, kar so domačini izkoristili ter se našim približali. Dve minuti pred koncem pa so izid poravnali na 21:21. Zadnji dve napeti minuti so, kljub živčnosti, kapetan Simon Stopar in soigralci dosegli še 3 zadetke (dopustili samo 2) in dvoboj dobili z rezultatom 23:24. Tako so se z zmago uvrstili na vrh lestvice 1. B lige.

Matevžu Corelu želimo čimprejšnje okrevanje po poškodbi, fantje pa so po tekmi poudarili, da je za zmaga zanj.

Prvi strelec naše ekipe je bil Jakob Hrovat, ki je na levem krilu neusmiljeno (7 golov, brez zgrešenega strela) premagoval domačega vratarja,  dva manj (5) pa je dosegel Matej Košir. Pri domačinih je sedemkrat zadel Žan Grojzdek.

Naslednji dvoboj naših fantov bo sobotna (25.11.2017 ob 19.00) domača tekma proti ekipi Rudarja iz Trbovelj.

Aleksander Polak, naš trener, je bil po tekmi ponosen na fante, kako odlično so po poškodbi Corela stopili skupaj: “Glede na situacijo zadnjega tedna, da smo ostali brez treh igralcev in danes še brez Corela, smo tekmo zborbali do konca. V bistvu smo imeli na trenutke v postavi že tudi kadete. Pričakovali smo, da bo takšna tekma kot smo jo videli danes. Škofljica igra dobro obrambo, hiter in moderen rokomet. Ti dve točki sta bili, glede na poškodbo, dejansko krvavo prigarani… Sem pa izjemno ponosen na ekipo, ki je tako dobro odreagirala na situacijo.”

1. B slovenska liga, 9. krog
ŠD Škofljica Pekarna Pečjak : RK SVIŠ Ivančna Gorica 23:24 (10:10)
Škofljica, Dvorana OŠ Škofljica, 200 gledalcev, sodnika Jože Umek in Rok Škvarč
Škofljica: Šega (12 obramb); Štavar; Nered 2, Pangerc, Grojzdek 7, Regner, Žnidaršič 3, Furdi 1, Zgonec, Vidmar 6, Marolt, Lešek, Krese, Demšar 1, Pucelj 3, Podmenik,
SVIŠ:
 Škorc (14 obramb), Pekeč, Podržaj; Tekavec 4, Zafran 3,  Tekavčič, Hrovat 7, Stopar 3, Matej Košir 5, Pirnat, Šemrov, Krabonja, Corel 1, Zlatnar, Matic Košir 1
Sedemmetrovke: Škofljica 4 (6) ; SVIŠ 5 (7)
Izključitve: Škofljica 8 min; SVIŠ 2 min