Extraliga juniorů

Junioři Hostivaře zažili černý víkend na Moravě, Brno se těší z prvního vítězství!

Také další víkend se nesl ve znamení odložených zápasů, a tak Extraliga juniorů přinesla jen čtyři. Hostivař se představila hned ve dvou, které odehrála na Moravě a nepřivezla si z nich ani bod. Ani druhý pražský celek KOVO výhru neslavil. Dočkal se tak pouze Kert Park, který vyloupil Rakovník.

Hostivaři se výjezd na Moravu nevydařil

Jasné vítězství 8:4 zaznamenali brněnští Buldoci, kteří si poradili s Hostivaří. Do zápasu s Hostivaří jsme šli s respektem, i když soupeř přijel v početně slabší sestavě. Až do třetí třetiny hosté trpělivě bránili a několikrát jsme se nechali dostat pod tlak. Definitivní zlom nastal ve třetí třetině, kterou začali hosté náporem. My ho ustáli a po hrubých chybách navýšili vedení. Hosté už v závěru jen korigovali na konečný stav. Musím pochválit všechny hráče za výsledek, kterého dosáhli,“ mohl být spokojený trenér Brna Martin Jašek.

„Gratulujeme soupeři k zaslouženému vítězství. My jsme udělali strašnou spoustu individuálních chyb, chyběl nám lepší pohyb a celkově kvalita v řešení herních situací,“ snažila se najít příčiny porážky vedoucí Hostivaře Gabriela Vosátková.

Junioři Hostivaře nebudou vzpomínat na moravský "výlet" v dobrém. Zdroj fotky: HCB Hostivař

Ani o den později se pražskému celku utkání nepodařilo a tentokrát prohrál 1:3 s Malenovicemi. „Odehráli jsme fyzicky hodně náročný zápas, kterému za mě si myslím, nechybělo vůbec nic. Jsme rádi, že jsme dokázali konečně vyhrát, a že to bylo proti Hostivaři, tak to jsme jedině rádi. Hráči bojovali a makali od začátku do konce, přesně tak, jak jsme si to říkali a chtěli jsme to, což je super a já jsem spokojený, soupeři děkujeme za krásný a férový zápas,“ vzkázal kouč Malenovic Adam Kovařík.

„Odehráli jsme o poznání lepší zápas než v Brně, ale bohužel to i tak bylo málo. Obě mužstva podala velmi slušný výkon, nám chyběla lepší koncovka a větší přesnost při řešení důležitých situací,“ byl si vědom trenér Hostivaře Jiří Vaniš.

Svítkov odehrál zápas bez inkasované branky

Hokejbalisté Svítkova se představili na hřišti KOVA, kde vstřelili hned sedm branek a navíc ani jednou neinkasovali. „Perfektní zápas našeho mladého výběru. Celý tým pracoval ve skvělé rychlosti a zvolil velmi jednoduchou hru. Až na malý výpadek ve 2. třetině není týmu co vytknout. Celý realizační tým byl maximálně spokojen a zápas si užil - bylo na co koukat. Po zranění vracející se brankář Šídlo ukázal svoji kvalitu a nedovolil Kovu skórovat. Jsem rád, že se role lídra ujali i jiní hráči a v zápase se dokázali brankově prosadit. Velkým překvapením pro nás byl výkon Toma Koudely (starší žák - ročník narození 2007), který hned při svém debutu v juniorce ukázal, že na věku nezáleží a v první třetině si připsal hned dvě úžasné asistence. Nyní se těšíme na derby s Hradcem, se kterým budeme chtít získat tři body,“ netají se lodivod pardubického celku Martin Hlavsa.

Svítkov a Kert Park si se svými soupeři hravě poradily. Zdroj fotky: hokejbal-svitkov.rajce.idnes.cz

Tři body do tabulky slavil další pražský celek Kert Park, který zvítězil nad Rakovníkem 7:3. „Na tomto utkání bylo pozitivní snad jen hezké počasí. Z naší strany opět technické vyloučení a několik zbytečných faulů, ve hře mnoho nepřesností a opět několik neproměněných tutovek. Stále se neumíme dostat do herní pohody z loňského ročníku. Možná to je v té dlouhé pauze bez zápasů, možná tím, že každé utkání je úplně proti jinak kvalitnímu soupeři a neumíme přepnout a vstoupit do utkání s maximální soustředěností. Rakovník do poloviny zápasu zvládal držet krok, pak bylo znatelné, že mu dochází šťáva a trochu to začal řezat. Kluky jsem nabádal, aby neopláceli a soustředili se na náš výkon, a to vcelku ustáli. Do dalších utkání musíme však zlepšit strašně moc věcí,“ upozornil trenér Kert Parku Karel Manhart.

Našim klukům bych vytkl velmi špatný, ospalý vstup do třetí třetiny, kdy jsme zbytečně dvakrát inkasovali. Přesto se náš mladý tým úplně neztratil, ale věkově vyzrálejší soupeř zaslouženě zvítězil,“ přidal hodnocení také asistent trenéra Rakovníku Pavel Slabý.