A | B | E | F | G | H | I | J | K | N | O | P | Q | R | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Seeding | Team Name | Pool Play | Tournament Brackets | 8:00 AM Match Start Time on Saturday | |||||||||
2 | 1 | Club V 16 AR Kai | 15-16s Open | 15-16s Gold | 15-16s Pool A | Court 1 @ Club V North | 15-16s Pool B | Court 2 @ Club V North | 15-16s Gold | Court 1 @ Club V North | 15-16s Gold | Court 2 @ Club V North | ||
3 | 2 | Club V 16 Ren Silver | 24 teams | 6 teams | 1 | Club V 16 AR Kai | 2 | Club V 16 Ren Silver | G1 | 1st D vs 1st E | G2 | 1st C vs 1st F | ||
4 | 3 | Club GSL 16 Elite+ Ciara | @ Club V North | @ Club V North | 12 | Vortex 16 Sarah | 11 | Club Union 16 Red | G3 | 1st A vs G1 winner | G4 | 1st B vs G2 winner | ||
5 | 4 | Club V 15 Ren Kai | 13 | Vernal Velocity 15 Black | 14 | Club GSL 16 Elite Angie | G5 | G3 winner vs G4 winner | Gold Finals | |||||
6 | 5 | CVVC 16 Black | 24 | Utah Bounce 16 Blue | 23 | Eastern Utah Elite 16 | ||||||||
7 | 6 | Club V 16 AR Calvin | ||||||||||||
8 | 7 | Surge 16 Roberts | 15-16s Silver | 15-16s Pool C | Court 3 @ Club V North | 15-16s Pool D | Court 4 @ Club V North | 15-16s Silver | Court 3 @ Club V North | 15-16s Silver | Court 4 @ Club V North | |||
9 | 8 | Hive 16 Black | 6 teams | 3 | Club GSL 16 Elite+ Ciara | 4 | Club V 15 Ren Kai | S1 | 2nd C vs 2nd B | S2 | 2nd D vs 2nd A | |||
10 | 9 | ID Peak 15 Wendy | @ Club V North | 10 | V South 16 Kris | 9 | ID Peak 15 Wendy | S3 | 2nd F vs S1 winner | S4 | 2nd E vs S2 winner | |||
11 | 10 | V South 16 Kris | 15 | Surge 15 Kaniela | 16 | Club GSL 15 Elite Orion | S5 | S3 winner vs S4 winner | Silver Finals | |||||
12 | 11 | Club Union 16 Red | 22 | Club V 16 AR Kayla | 21 | Club V 15 AR Kalee | ||||||||
13 | 12 | Vortex 16 Sarah | ||||||||||||
14 | 13 | Vernal Velocity 15 Black | 15-16s Bronze | 15-16s Pool E | Court 5 @ Club V North | 15-16s Pool F | Court 6 @ Club V North | 15-16s Bronze | Court 5 @ Club V North | 15-16s Bronze | Court 5 & 2 @ Club V North | |||
15 | 14 | Club GSL 16 Elite Angie | 6 teams | 5 | CVVC 16 Black | 6 | Club V 16 AR Calvin | B1 | 3rd D vs 3rd E | B2 | 3rd C vs 3rd F | |||
16 | 15 | Surge 15 Kaniela | @ Club V North | 8 | Hive 16 Black | 7 | Surge 16 Roberts | B3 | 3rd A vs B1 winner | B4 | 3rd B vs B2 winner | |||
17 | 16 | Club GSL 15 Elite Orion | 17 | Club GSL 15 Elite Ty | 18 | Club Union 15 Red | B5 | B3 winner vs B4 winner | Bronze Finals | |||||
18 | 17 | Club GSL 15 Elite Ty | 20 | Club V 13 AR Jess | 19 | Vortex 15 Preston | ||||||||
19 | 18 | Club Union 15 Red | ||||||||||||
20 | 19 | Vortex 15 Preston | 15-16s Flight 1 | 3-way ties for 1st place in 15-16 Open Pools A, B, C, D, E, or F will result in playoff matches needed to be played prior to bracket play. | 15-16s Flight 1 | Court 6 @ Club V North | 15-16s Flight 1 | Court 6 & 4 @ Club V North | ||||||
21 | 20 | Club V 13 AR Jess | 6 teams | F1 | 4th C vs 4th B | F2 | 4th D vs 4th A | |||||||
22 | 21 | Club V 15 AR Kalee | @ Club V North | F3 | 4th F vs F1 winner | F4 | 4th E vs F2 winner | |||||||
23 | 22 | Club V 16 AR Kayla | F5 | F3 winner vs F4 winner | Flight 1 Finals | |||||||||
24 | 23 | Eastern Utah Elite 16 | ||||||||||||
25 | 24 | Utah Bounce 16 Blue | ||||||||||||
26 | 25 | Elevate Athletics 16-3 Black | 15-16s Premier | 15-16s Gold | 15-16s Pool A | Court 9 @ Club V North | 15-16s Pool B | Court 10 @ Club V North | 15-16s Gold | Court 9 @ Club V North | 15-16s Gold | Court 9 @ Club V North | ||
27 | 26 | ID Peak 16 Matt | 16 teams | 4 teams | 25 | Elevate Athletics 16-3 Black | 26 | ID Peak 16 Matt | G1 | 1st A vs 1st D | G2 | 1st B vs 1st C | ||
28 | 27 | Elevate Athletics 15-2 Nike | @ Club V North | @ Club V North | 32 | Bonneville 16 Maely | 31 | V South 16 Megan | G3 | G1 winner vs G2 winner | Gold Finals | |||
29 | 28 | Hive 15 Black | 33 | V South 15 Keilani | 34 | Utah Bounce 15 | ||||||||
30 | 29 | Club 801 15 Regional Lindsey | 15-16s Silver | 40 | WVC 15 Lori | 39 | Weber Elite 15 Jana | 15-16s Silver | Court 10 @ Club V North | 15-16s Silver | Court 10 @ Club V North | |||
31 | 30 | Fusion 16 Mitzi | 4 teams | S1 | 2nd D vs 2nd A | S2 | 2nd C vs 2nd B | |||||||
32 | 31 | V South 16 Megan | @ Club V North | 15-16s Pool C | Court 11 @ Club V North | 15-16s Pool D | Court 12 @ Club V North | S3 | S1 winner vs S2 winner | Silver Finals | ||||
33 | 32 | Bonneville 16 Maely | 27 | Elevate Athletics 15-2 Nike | 28 | Hive 15 Black | ||||||||
34 | 33 | V South 15 Keilani | 15-16s Bronze | 30 | Fusion 16 Mitzi | 29 | Club 801 15 Regional Lindsey | 15-16s Bronze | Court 11 @ Club V North | 15-16s Bronze | Court 11 @ Club V North | |||
35 | 34 | Utah Bounce 15 | 4 teams | 35 | Club V AR 15 Josh | 36 | Mtn Peak 16 Elite Jake | B1 | 3rd A vs 3rd D | B2 | 3rd B vs 3rd C | |||
36 | 35 | Club V AR 15 Josh | @ Club V North | 38 | Club GSL 15 Comp Kailey | 37 | Club V 15 CT Kai | B3 | B1 winner vs B2 winner | Bronze Finals | ||||
37 | 36 | Mtn Peak 16 Elite Jake | ||||||||||||
38 | 37 | Club V 15 CT Kai | 15-16s Flight 1 | 3-way ties for 1st place in 15-16 Premier Pools A, B, C, or D will result in playoff matches needed to be played prior to bracket play. | 15-16s Flight 1 | Court 12 @ Club V North | 15-16s Flight 1 | Court 12 @ Club V North | ||||||
39 | 38 | Club GSL 15 Comp Kailey | 4 teams | F1 | 4th D vs 4th A | F2 | 4th C vs 4th B | |||||||
40 | 39 | Weber Elite 15 Jana | @ Club V North | F3 | F1 winner vs F2 winner | Flight 1 Finals | ||||||||
41 | 40 | WVC 15 Lori | ||||||||||||
42 | 41 | NEVA 16 Silver | 15-16s Club - 1 | 15-16s Gold | 15-16s Pool A | Court 1 @ HPER | 15-16s Pool B | Court 2 @ HPER | 15-16s Gold | Court 1 @ HPER | 15-16s Gold | Court 1 @ HPER | ||
43 | 42 | Salt Lake 16 Green | 16 teams | 4 teams | 41 | NEVA 16 Silver | 42 | Salt Lake 16 Green | G1 | 1st A vs 1st D | G2 | 1st B vs 1st C | ||
44 | 43 | Club V CT 16 Chase | @ HPER | @ HPER | 48 | Pride 16 Megan | 47 | Mtn Peak 16 Elite Kam | G3 | G1 winner vs G2 winner | Gold Finals | |||
45 | 44 | VUVC G 16 Red | 49 | ID Peak 15 Aaron | 50 | NEVA 16 Blue | ||||||||
46 | 45 | Weber Elite 16 Abby | 15-16s Silver | 56 | Club 801 16 Comp Bailee | 55 | Pride 16 Kamilla | 15-16s Silver | Court 2 @ HPER | 15-16s Silver | Court 2 @ HPER | |||
47 | 46 | Pride 16 Kim | 4 teams | S1 | 2nd D vs 2nd A | S2 | 2nd C vs 2nd B | |||||||
48 | 47 | Mtn Peak 16 Elite Kam | @ HPER | 15-16s Pool C | Court 3 @ HPER | 15-16s Pool D | Court 4 @ HPER | S3 | S1 winner vs S2 winner | Silver Finals | ||||
49 | 48 | Pride 16 Megan | 43 | Club V CT 16 Chase | 44 | VUVC G 16 Red | ||||||||
50 | 49 | ID Peak 15 Aaron | 15-16s Bronze | 46 | Pride 16 Kim | 45 | Weber Elite 16 Abby | 15-16s Bronze | Court 3 @ HPER | 15-16s Bronze | Court 3 @ HPER | |||
51 | 50 | NEVA 16 Blue | 4 teams | 51 | NEVA 16 White | 52 | Vortex 15 Danielle | B1 | 3rd A vs 3rd D | B2 | 3rd B vs 3rd C | |||
52 | 51 | NEVA 16 White | @ HPER | 54 | Kongo 16 White Annee | 53 | ID Peak 16 Lyndzi | B3 | B1 winner vs B2 winner | Bronze Finals | ||||
53 | 52 | Vortex 15 Danielle | ||||||||||||
54 | 53 | ID Peak 16 Lyndzi | 15-16s Flight 1 | 15-16s Flight 1 | Court 4 @ HPER | 15-16s Flight 1 | Court 4 @ HPER | |||||||
55 | 54 | Kongo 16 White Annee | 4 teams | F1 | 4th D vs 4th A | F2 | 4th C vs 4th B | |||||||
56 | 55 | Pride 16 Kamilla | @ HPER | F3 | F1 winner vs F2 winner | Flight 1 Finals | ||||||||
57 | 56 | Club 801 16 Comp Bailee | ||||||||||||
58 | 57 | V South 15 Katie | 15s Club - 2 | 15s Gold | 15s Pool A | Court 1 @ Elevate | 15s Pool B | Court 2 @ Elevate | 15s Gold | Court 1 @ Elevate | 15s Gold | Court 1 @ Elevate | ||
59 | 58 | Hive 15 White | 8 teams | 4 teams | 57 | V South 15 Katie | 58 | Hive 15 White | G1 | 1st A vs 2nd B | G2 | 1st B vs 2nd A | ||
60 | 59 | ID Peak 15 Jayde | @ Elevate | @ Elevate | 60 | Hive 15 Grey | 59 | ID Peak 15 Jayde | G3 | G1 winner vs G2 winner | Gold Finals | |||
61 | 60 | Hive 15 Grey | 61 | Club 801 15 Comp Josh | 62 | Club V 15 CT Adi | ||||||||
62 | 61 | Club 801 15 Comp Josh | 15s Silver | 64 | Club GSL 15 Comp Katie | 63 | Club GSL 15 Comp Jude | 15s Silver | Court 2 @ Elevate | 15s Silver | Court 2 @ Elevate | |||
63 | 62 | Club V 15 CT Adi | 4 teams | S1 | 3rd A vs 4th B | S2 | 3rd B vs 4th A | |||||||
64 | 63 | Club GSL 15 Comp Jude | @ Elevate | S3 | S1 winner vs S2 winner | Silver Finals | ||||||||
65 | 64 | Club GSL 15 Comp Katie | ||||||||||||
66 | 65 | Kongo 15 Red Chennin | 15s Club - 3 | 15s Gold | 15s Pool A | Court 1 @ Rebound | 15s Pool B | Court 2 @ Rebound | 15s Gold | Court 1 @ Rebound | 15s Gold | Court 1 @ Rebound | ||
67 | 66 | Vortex 15 Burke | 8 teams | 4 teams | 65 | Kongo 15 Red Chennin | 66 | Vortex 15 Burke | G1 | 1st A vs 2nd B | G2 | 1st B vs 2nd A | ||
68 | 67 | Vernal Velocity 15 Red | @ Rebound | @ Rebound | 68 | Stansbury 15 Gravity | 67 | Vernal Velocity 15 Red | G3 | G1 winner vs G2 winner | Gold Finals | |||
69 | 68 | Stansbury 15 Gravity | 69 | Club GSL 15 Comp Andy | 70 | Juab Sting 15 Kellsi | ||||||||
70 | 69 | Club GSL 15 Comp Andy | 15s Silver | 72 | Club GSL 15 Comp Adi | 71 | Club GSL 15 Comp Kimberly | 15s Silver | Court 2 @ Rebound | 15s Silver | Court 2 @ Rebound | |||
71 | 70 | Juab Sting 15 Kellsi | 4 teams | S1 | 3rd A vs 4th B | S2 | 3rd B vs 4th A | |||||||
72 | 71 | Club GSL 15 Comp Kimberly | @ Rebound | S3 | S1 winner vs S2 winner | Silver Finals | ||||||||
73 | 72 | Club GSL 15 Comp Adi | ||||||||||||
74 | 73 | Tribe 13 | 13s Open/Premier | 13s Gold | 13s Pool A | Court 1 @ Club 801 | 13s Pool B | Court 5 @ Club 801 | 13s Gold | Court 1 @ Club 801 | 13s Gold | Court 1 @ Club 801 | ||
75 | 74 | Hive 13 Gold | 18 teams | 5 teams | 73 | Tribe 13 | 74 | Hive 13 Gold | G1 | 1st D vs 1st E | G2 | CH1 winner vs G1 winner | ||
76 | 75 | South County 13 Adam | @ Club 801 | @ Club 801 | 82 | V South 12 Kent | 81 | Club Sand 12 Nina | G3 | CH2 winner vs 1st C | ||||
77 | 76 | UBVC 13 White | 83 | Blanding Force 13 Kathryn | 84 | Weber Elite 13 Mike | G5 | G2 winner vs G3 winner | Gold Finals | |||||
78 | 77 | V South 13 Elena | CH1 | 1st A vs 2nd B | CH2 | 1st B vs 2nd A | ||||||||
79 | 78 | Kongo 13 Black Lindsay | 13s Silver | CH3 | 3rd A vs 3rd B | 13s Silver | Court 2 @ Club 801 | 13s Silver | Court 2 @ Club 801 | |||||
80 | 79 | Vortex 13 Art | 5 teams | 13s Pool C | Court 2 @ Club 801 | 13s Pool D | Court 3 @ Club 801 | S1 | CH1 loser vs CH2 loser | S2 | 2nd E vs S1 winner | |||
81 | 80 | Apex 12 Bobby | @ Club 801 | 75 | South County 13 Adam | 76 | UBVC 13 White | S3 | 2nd D vs 2nd C | |||||
82 | 81 | Club Sand 12 Nina | 80 | Apex 12 Bobby | 79 | Vortex 13 Art | S5 | S2 winner vs S3 winner | Silver Finals | |||||
83 | 82 | V South 12 Kent | 85 | Vernal Velocity 13 | 86 | Club V 13 CT Olivia | ||||||||
84 | 83 | Blanding Force 13 Kathryn | 13s Bronze | 90 | Club 801 13 Regional Kolton | 89 | SWVC 13 Black | 13s Bronze | Court 3 @ Club 801 | 13s Bronze | Court 3 @ Club 801 | |||
85 | 84 | Weber Elite 13 Mike | 5 teams | B1 | 3rd D vs 3rd E | B2 | CH3 winner vs B1 winner | |||||||
86 | 85 | Vernal Velocity 13 | @ Club 801 | 13s Pool E | Court 4 @ Club 801 | 3-way ties for 1st place in 13 Open Pools A, B, C, D, or E will result in playoff matches needed to be played prior to bracket play. | B3 | CH3 loser vs 3rd C | ||||||
87 | 86 | Club V 13 CT Olivia | 77 | V South 13 Elena | B5 | B2 winner vs B3 winner | Bronze Finals | |||||||
88 | 87 | Utah Bounce 13 | 78 | Kongo 13 Black Lindsay | ||||||||||
89 | 88 | Raptors 13 Abby | 13s Flight 1 | 87 | Utah Bounce 13 | 13s Flight 1 | Court 4 @ Club 801 | 13s Flight 1 | Court 4 @ Club 801 | |||||
90 | 89 | SWVC 13 Black | 3 teams | 88 | Raptors 13 Abby | F1 | 4th D vs 4th C | F2 | 4th E vs F1 winner | |||||
91 | 90 | Club 801 13 Regional Kolton | @ Club 801 | Flight 1 Finals | ||||||||||
94 | 93 | UBVC 13 Black | 13s Club - 1 | 13s Gold | 13s Pool A | Court 1 @ F5 | 13s Pool B | Court 2 @ F5 | 13s Gold | Court 1 @ F5 | 13s Gold | Court 2 @ F5 | ||
95 | 94 | South County 13 Megan | 12 teams | 6 teams | 93 | UBVC 13 Black | 94 | South County 13 Megan | G1 | 2nd C vs 2nd B | G2 | 1st C vs 2nd A | ||
96 | 95 | Radiate 13 Amplify | @ F5 | @ F5 | 98 | Invicta Volleyball 13 Richfield | 97 | Club 801 13 Comp Rachel | G3 | 1st A vs G1 winner | G4 | 1st B vs G2 winner | ||
97 | 96 | South County 13 Grace | 99 | Club V 13 CT Chase | 100 | Club GSL 13 Comp Nikki | G5 | G3 winner vs G4 winner | Gold Finals | |||||
98 | 97 | Club 801 13 Comp Rachel | 104 | South County 13 Meline | 103 | Northern Utah Beach Elite 13 | ||||||||
99 | 98 | Invicta Volleyball 13 Richfield | ||||||||||||
100 | 99 | Club V 13 CT Chase | 13s Silver | 13s Pool C | Court 3 @ F5 | 13s Silver | Court 3 & 2 @ F5 | 13s Silver | Court 3 @ F5 | |||||
101 | 100 | Club GSL 13 Comp Nikki | 6 teams | 95 | Radiate 13 Amplify | S1 | 4th C vs 4th B | S2 | 3rd C vs 4th A | |||||
102 | 101 | Surge 13 Nigel/Curtis | @ F5 | 96 | South County 13 Grace | S3 | 3rd A vs S1 winner | S4 | 3rd B vs S2 winner |