Férfi kézi-vb: a svédek és a franciák kerültek a négy közé

Vágólapra másolva!
2023.01.25. 22:27
null
Svédország elődöntős (Fotó: AFP)
A svéd-lengyel közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében a társházigazda Svédország Egyiptomot legyőzve bejutott a legjobb négy közé, ezzel a káoszt sikerrel elkerülték a rendezők, míg a másik ágon a franciák legyőzték a németeket.

Némi meglepetésre az előzetesen esélytelenebbnek tartott Egyiptom jobban kezdett Svédország ellen, olyannyira, hogy a félidő feléhez közeledve kétszer is két góllal vezetett. A svédek a hazai közönség nagy örömére azonban összekapták magukat, s az első játékrész utolsó nyolc percében gólt sem kapva, sorozatban hat gólt dobva, 14–9-es vezetésre tettek szert a pihenőig.

A feladat viszonylag egyszerű volt a vendéglátók számára a második felvonásban: meg kellett tartaniuk az előnyt. Ez pedig nem bizonyult lehetetlen küldetésnek, a szünet után nem sokkal már hét gól is volt az előnyük. Ennél többel azonban nem tudtak a skandinávok meglépni, az afrikaiak viszont szorosabbá tették a meccset – a második félidőt 13–12-re meg is nyerték. Az előző vb-n ezüstérmes svédek tehát 26–22-re győztek, és bejutottak a legjobb négy közé.

Az ellenfelük a francia válogatott lesz, amely a második félidőben mutatott meggyőző játékával legyőzte Németországot, holott az első félidőben nagyon nem úgy nézett ki, hogy Ludovic Fabregasék örülnek majd a lefújás után.

Történt ugyanis, hogy a németek az első játékrész közepén magukhoz ragadták a kezdeményezést, s már 11–7-re is vezettek. A franciák csak egy jókor végrehajtott időkérés után tudták összeszedni magukat, sikerült ledolgozniuk a hátrányukat, a szünetben 16–16 állt az eredményjelzőn. A második félidő elején ismét meglódulnak a németek, de az ellenfél ezúttal idejében kapott észbe, és az első percek rövid zavara után 7–1-es rohammal átvette a vezetést, sőt hárommal meglépett (23–20). A vége pedig 35–28-as, már-már fölényes francia győzelem lett.

Nagy csatának ígérkezik a svéd–francia elődöntő.

KORÁBBAN
Norvégia–Spanyolország 34–35 (13–12, 12–13, 4–4, 5–6) – kétszeri hosszabbítás után
DÁNIA–MAGYARORSZÁG 40–23 (21–12)