Wyniki Turnieju o Puchar Wójta Gminy Sabnie

Turniej o Puchar Wójta gminy Sabnie odbył się w niedzielę 23 sierpnia 2020 roku z sześcioma drużynami podzielonymi na dwie grupy. Grupa A (Sabnie): Sabnie, Skrzeszew oraz Czekanów, grupa B (Nieciecz): Nieciecz, Kamianka, MTS Sokołów Podlaski. Zmagania rozpoczęto o godzinie 11:30.

Gr. A
Bardzo zacięta, gdzie o awansie którejkolwiek drużyny decydować mogły strzelone bramki przez którąkolwiek z grających drużyn, a wynik i wygląd tabeli otwarty był do ostatnich minut meczu.

Gr. B
Mniej możliwości do awansu przed ostatnim meczem było w gr. B. Nie oznacza to jednak wcale, że w tej grupie było nudno. Tutaj też się działy ciekawe rzeczy.

Nieciecz – Sabnie 0:1
Mimo iż ekipa Niecieczy miała optyczną przewagę przez całe spotkanie. Nie potrafiła przypieczętować tego bramką. Za to Sabnie, całe spotkanie grali z kontry. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła z rzutu wolnego w końcówce spotkania.

Skrzeszew – MTS Sokołów Podlaski 2:0
Wyrównana pierwsza połowa, z kiepską skutecznością obu ekip. Im dłużej trwała druga połowa tym zawodnicy MTSu tracili siły, co było wodą na młyn dla ekipy Skrzeszewa, którzy przypieczętowali awans do finału dwoma stemplami.

O III miejsce (karne)
Nieciecz – MTS Sokołów Podlaski 6:7
Od zawsze karne kojarzą się z losowością i wojną nerwów. O ile bramkarz może rzut karny obronić, to zawodnik strzelający rzut karny musi wykorzystać – takie są zasady w tym sporcie. Do rozstrzygnięcia doszło dopiero w siódmej serii, do tej pory obie ekipy były bezbłędne.

Finał
Sabnie – Skrzeszew 4:2
Wynik nie odzwierciedla zupełnie przebiegu spotkania. Od początku przewagę zyskał Skrzeszew, to zawodnicy tej drużyny wyszli na prowadzenie. Drużyna Sabni wyrównała jeszcze przed przerwą. Po przerwie obraz gry nie zmienił się, Skrzeszew szybko (ponownie) objął prowadzenie, Sabnie kolejny raz goniły wynik. Z biegiem czasu problemy mięśniowe zaczęły dotykać zawodników Skrzeszewa, do końcowego triumfu zabrakło im 3 minut. Drużyna Sabni ponownie wyrównała (rzut wolny po którym padł gol bardzo przypominał bramkę z Niecieczą) i poszła za ciosem wbijając jeszcze dwie bramki.