Liga Mistrzów: Wielkie zwycięstwo Interu, wpadki Atalanty i City

2 min. czytania
01.12.2020 23:08
Zareaguj Reakcja

Inter Mediolan pokonał Borussię Moenchengladbach w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 3:2 i przedłużył swoje nadzieje na awans do fazy pucharowej. Sensacyjny remis zaliczyła za to Atalanta, która podzieliła się punktami w starciu u siebie z FC Midtjylland. Bez bramek było natomiast w meczu FC Porto - Manchester City.

Inter Mediolan

Liga Mistrzów w 5. kolejce fazy grupowej przyniosła mnóstwo zaskakujących wyników. Na otwarcie Real Madryt niespodziewanie przegrał z Szachtarem Donieck 0:2 i mocno utrudnił sobie walkę o awans do 1/8 finału. Z pomocą przyszedł mu jednak Inter, który pokonał na wyjeździe Borussię Moenchengladbach. To oznacza, że Królewscy wciąż są zależni tylko od siebie. Jeśli w ostatniej kolejce pokonają u siebie Gladbach, awansują do kolejnej rundy.

Inter objął prowadzenie w 17. minucie po trafieniu Matteo Darmiana. Później miał kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale skuteczność zawodziła Lautaro Martineza. Niewykorzystane sytuacje zemściły się pod koniec pierwszej połowy, gdy do remisu doprowadził Alassane Plea.

Zwycięstwo Interowi zapewnił Romelu Lukaku, który w drugiej połowie w odstępie 9 minut strzelił dwie bramki.

Na kwadrans przed końcem odpowiedział jeszcze Plea, który zdobył bramkę na 2:3. W 83. minucie Francuz trafił do siatki po raz trzeci, ale po interwencji VAR gol nie został uznany.

Ostatecznie Inter wywiózł z Niemiec bardzo ważne 3 punkty. Co prawda wciąż jest ostatni w tabeli, ale jeśli w 6. kolejce wygra u siebie z Szachtarem Donieck, a Real Madryt pokona Borussię, awansuje do fazy pucharowej z drugiego miejsca.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Liga Mistrzów: Atalanta wciąż niepewna awansu do 1/8 finału

Wciąż niepewna awansu do 1/8 finału jest Atalanta, która w meczu grupy D zaledwie zremisowała u siebie z FC Midtjylland 1:1. Włosi wciąż zajmują drugie miejsce w tabeli, ale trzeci Ajax wyprzedzają tylko o punkt. W ostatniej kolejce obie ekipy zmierzą się w bezpośrednim starciu.

Nie zachwycił też Manchester City, który tylko zremisował na wyjeździe z FC Porto 0:0. Obu ekipom trzeba jednak oddać, że są pewne awansu do kolejnej fazy i nie ciążyła na nich żadna presja wyniku. Rywalizacja toczyła się tylko o to, kto zajmie na koniec pierwsze miejsce w grupie C.

Liga Mistrzów: WYNIKI 5. kolejki fazy grupowej: