Home  /  Zprávy  /  Black Panthers si zajistili postup ve třech ligách. Žouželka GFL nevyhrál

Black Panthers si zajistili postup ve třech ligách. Žouželka GFL nevyhrál

(po) 10. říjen 2022, Radim Kroulík

Adam Žouželka titul z německé GFL do své sbírky nepřidal. Prague Black Panthers si o víkendu zajistili účast v Junior Bowlu, Youth Bowlu i Rose Bowlu. V Youth Bowlu se představí proti Prague Lions, kteří si rovněž o víkendu zajistili postup. Finsko, nedělní soupeř českého týmu na Mistrovství Evropy, jednoznačně převálcoval Dánsko.

German Bowl
Po vítězství ve Fortuna Czech Bowlu a získání trofeje pro MVP finálového zápasu Adam Žouželka nepřidal vítězství v German Bowlu. Jeho Potsdam Royals nestačili na zkušenější Schwäbisch Hall Unicorns 27:44. Žouželka si v zápase připsal jeden běh pro 3 yardy.

Mistrovství Evropy
V úvodním zápase Mistrovství Evropy si Finsko vyšláplo na Dánsko. Finové dominovali ve všech fázích hry a zvítězili 60:13, když si jejich quarterback Ambro Urjansson připsal 404 yardy a 6 touchdownů. Českou obranu tak v neděli na Městském stadionu v Ústí nad Labem čeká těžký test. Také obrana Finska předvedla výborný výkon, když soupeři dovolila pouze 5 běhových yardů. Finové zaznamenali 673 yardů, 27 prvních downů a 60 bodů, a to navzdory 12 faulům pro 103 yardů.

Česko vstoupí do Mistrovství Evropy v neděli od 13:00. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal za 150 Kč.

Juniorská liga
Také druhé pražské derby v Juniorské lize ovládli Black Panthers, kteří si výhrou zajistili postup do Junior Bowlu. Druhý vzájemný zápas přinesl mnohem vyrovnanější boj (první zápas ovládli Black Panthers 52:14). Lions sice vyšel lépe vstup do zápasu, když Volodymyr Hrynkiv otevřel skóre zápasu, ale prostřední část zápasu patřila Black Panthers. Dvě safety a touchdowny Pavla Prokopa, Jakuba Rady z interceptionu a Ondřeje Kylouška posunuly skóre na 24:7 pro Black Panthers. Hrynkiv s Adamem Pařízkem zdramatizovali závěrečnou část, když 4 minuty před koncem zápasu snížili na 21:24. Pavel Prokop, který je hlavním tahounem útoku Black Panthers ale velmi rychle přidal pojistku 75yardovým touchdownem, kterým uzavřel skóre na konečných 31:21.

Také proti Sígrs předvedl útok Steelers ofenzivní sílu. Ještě v průběhu druhé čtvrtiny si Ostrava vybudovala náskok 35:0, kdy opět úřadoval quarterback Patrik Puchala. Ten si v zápase připsal 5 passových touchdownů a jeden přidal po zemi. Steelers zvítězili vysoko 63:18 a v posledním kole budou hrát v přímém souboji o postup do Junior Bowlu s Lions.

Dva touchdowny Vojtěcha Koláře a výborná obrana dovedla Gladiators k výhře nad Mammoths. Kolář otevřel skóre zápasu po 12 vteřinách hry 75yardovým touchdownem a druhý přidal s vypršením času první čtvrtiny. Mammoths se v zápase bodově prosadili jen jednou, a to díky spolupráci Adam Tvaróga s Čeňkem Čapkou. Na konečných 19:7 zvyšoval ve třetí čtvrtině Rostislav Opletal.

Ženská liga
Black Cats odčinily nečekanou prohru se Sirens nejlepším možným způsobem. Výhrou v pražském derby si zajistily postup do Rose Bowlu. Velkou zásluhu na výhře 37:13 měla Sabina Pokorná, která si připsala čtyři touchdowny a dokázala tak zastoupit Radku Dlabolovou. Black Cats tak budou mít šanci obhájit titul a v posledních zápasech už zbývá vyřešit, jestli soupeřkami budou Amazons nebo Harpies, a kdo postoupí do finále z prvního místa.

Také v odvetě Amazons nedaly Hurricanes šanci a zvítězily 38:6. Jediný touchdown Hurricanes zaznamenala Kateřina Karlová ve druhé čtvrtině, kdy snižovala na 6:13. O šest touchdownů Amazons se postaralo pět hráček. Alžběta Nečasová skórovala dva touchdowny, o další se postaraly Novotná, Šandová, Jílková a Valouchová. Amazons tak může těšit, že jejich ofenzivní síla nestojí na jediné hráčce.

1. dorostenecká liga
Dominanci Prague Black Panthers nenarušili ani Sharks. Domácí Třinec dokázal odolávat do začátku druhé čtvrtiny, kdy Oliver Klimsza druhým touchdownem snižoval na 13:14. Zbytek zápasu už ale byl plně v režii pražského týmu. Quarterback Jakub Takeo Yamato zaznamenal pět passových touchdownů a jeden přidal po zemi. Black Panthers si tak v klidu dokráčeli k výhře 63:13 a také letos se představí v Youth Bowlu. Sharks budou mít poslední šanci na první výhru v sezoně na hřišti Lions.

Také Prague Lions nedali soupeři šanci a raduje se z postupu. Na hřišti Blades opět úřadoval quarterback Matyáš Bílý, který dovedl svůj tým k výhře 6 touchdowny. Blades přidali čestný bodový úspěch v závěrečné čtvrtině po passu Václava Bartoše na Adama Hrušku. Lions si tak z Ústí odvezli výhru 52:7.

2. dorostenecká liga
Také 6. kolo přineslo stejný průběh, dominanci Bobcats a vyrovnaný zápas mezi Stallions a Alligators. Bobcats si vylepšili bilanci na 10-0, když porazili Stallions 41:18 a Alligators 44:6. Alligators si vylepšili náladu  výhrou nad Stallions 35:28.

Flagová liga U15
Na čele skupin se nic nemění. Východ vedou Sígrs s bilancí 35-4 před Alligators a Západ opanují Bobcats 1 s bilancí 38-1-3. V obou skupinách zůstává otevřený boj o poslední postupové místo do play-off.

Autor úvodní fotky: Ronald Hilmar Jr.